Fotowoltaika – świetne rozwiązanie dla świadomych ekologicznie

Fotowoltaika – świetne rozwiązanie dla świadomych ekologicznie

Fotowoltaika – świetne rozwiązanie dla świadomych ekologicznie i ekonomicznie – coraz droższy prąd skłania nas do szukania alternatywnych źródeł energii. Narastający smog sprawia, że ​​chcemy odejść od tradycyjnych pieców na rzecz bardziej ekologicznych sposobów ogrzewania naszych domów. Na wszystkie te problemy mają pomóc panele fotowoltaiczne, jednak w naszej szerokości geograficznej nie zyskały zbytniej popularności. Pojawiła się więc fotowoltaika, która powinna być dobrym, tanim i ekologicznym rozwiązaniem. Czemu?

Dlaczego nie używać paneli słonecznych?

Od kilku lat na dachach prywatnych domów, hoteli i firm w Europie Zachodniej montuje się panele fotowoltaiczne. Dlaczego więc u nas nie pracują? Instalacje fotowoltaiczne http://www.gmstarbud.pl/realizacje/ są szeroko reklamowane i zalecane w teorii, jednak w praktyce na naszej szerokości geograficznej po prostu się nie sprawdzają. To dlatego, że panele słoneczne, jak sama nazwa wskazuje, działają poprzez pochłanianie promieni słonecznych, pobierając z nich energię. Tymczasem w Polsce dostarczają bardzo dużej energii ze względu na kąt padania promieni słonecznych i są korzystne tylko przez kilka miesięcy w roku. W pozostałym czasie albo nie ma słońca, albo kąt padania promieni nie pozwala na uzyskanie znacznej ilości energii. Inaczej jest jednak w krajach zachodnich, zwłaszcza w południowej Europie, gdzie słońce pada pod bardzo korzystnym kątem przez większą część roku. Instalacje fotowoltaiczne to często w Polsce zbędny wydatek, dlatego polskim rozwiązaniem jest montaż instalacji fotowoltaicznych. Fotowoltaika pozwala pozyskiwać energię nie ze słońca, ale ze światła. Choć może się to wydawać równie złym pomysłem (w końcu od listopada do marca dni są krótkie), w praktyce sprawdza się całkiem nieźle. Zamontowanie instalacji fotowoltaicznych pozwoli uzyskać tyle energii, ile potrzeba do zasilenia średniej wielkości domu, w którym mieszkają średnio cztery osoby. Z drugiej strony zainstalowanie instalacji fotowoltaicznej pozwala na wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania domu, jeśli tradycyjnie prąd czerpiesz z elektrowni.

Korzyści z montażu instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika – świetne rozwiązanie dla świadomych ekologicznie
Fotowoltaika – świetne rozwiązanie dla świadomych ekologicznie

Montaż instalacji fotowoltaicznych to przede wszystkim korzyść dla środowiska, które jest szczególnie bliskie tym, którym zależy na dobrej jakości powietrza i ekologii. Fotowoltaika pozwala na pozyskiwanie energii ze światła, więc jest to sposób na pozyskiwanie energii z alternatywnych źródeł, które w żaden sposób nie szkodzą środowisku. Dodatkowo montaż instalacji fotowoltaicznej w pewnym stopniu uchroni Cię przed rosnącymi cenami energii elektrycznej, które mają wzrosnąć w najbliższych latach. To wszystko dlatego, że sami zbieramy prąd, a nadwyżkę możemy oddawać do elektrowni. Ilość uzyskiwanej energii elektrycznej zależy oczywiście od jakości instalacji fotowoltaicznej, jednak zazwyczaj jest ona wystarczająca do zaspokojenia potrzeb energetycznych przeciętnego gospodarstwa domowego. Ale jeśli potrzebujemy trochę więcej, możemy odkupić część energii elektrycznej, którą zasilamy elektrownię po dobrej cenie. Dzięki temu nie tylko chronimy środowisko, ale także oszczędzamy pieniądze. Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej również pozwala na ogrzanie domu, jednak zwykle musimy z jej pomocą zrezygnować z dostaw prądu, chyba że mamy bardzo małe gospodarstwo do ogrzewania. Wszystko to dzięki możliwości zainstalowania pompy ciepła, uzyskana w ten sposób energia będzie mogła ogrzać pomieszczenia mieszkalne. Dzięki temu możemy pozbyć się tygla, w którym palenie prowadzi do powstawania smogu i innych zanieczyszczeń powietrza.

A co z podatkami?

Warto również pamiętać, że zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na dachu domu https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-dla-domu/ jednorodzinnego pozwoli nam nieco obniżyć podatek dochodowy. Każdy podatnik może w zeznaniu rocznym odliczyć z PIT 56 000 zł (kwota ta ulega podwojeniu, jeśli małżonkowie posiadają wspólny majątek i rozliczają się wspólnie). W tym celu wystarczy posiadać niezbędne dokumenty – faktury i inne dokumenty, na podstawie których dokonujemy zakupu części do montażu instalacji fotowoltaicznych. Ulga termomodernizacyjna, której celem jest m.in. zachęcenie do korzystania z alternatywnych źródeł energii oraz rezygnacja z tradycyjnych, szkodliwych dla środowiska źródeł energii. Od podatku można odliczyć wszystko, co wiąże się z instalacją instalacji fotowoltaicznej lub jej modyfikacją w taki sposób, aby mogła spełniać swoją funkcję. Tego typu odliczenie ma szczególne zastosowanie, jeśli płacimy wysokie podatki – nie dość, że nie przestawimy się na bardziej ekonomiczne i ekologiczne sposoby pozyskiwania energii, to jeszcze nie będziemy musieli płacić mnóstwa pieniędzy do lokalnego urzędu skarbowego. Kończy się rok podatkowy. Co jednak ważne, firmy lub osoby fizyczne nie mogą ubiegać się o odliczenie, jeśli instalacja PV jest zainstalowana w budynku niemieszkalnym. Jest to bowiem ulga dla osoby fizycznej będącej właścicielem lub współwłaścicielem domu rodzinnego.

GM Starbud fotowoltaika
Składowa 25
27-200 Starachowice
518480305
www.gmstarbud.pl
Virtussun fotowoltaika
ul. Lipinowska 27
87-100 Toruń
696 200 000
www.virtussun.pl
Jak działają systemy RFID? Previous post Jak działają systemy RFID?
Systemy ochrony obwodowej Next post Systemy ochrony obwodowej