Jakie pytania należy zadać podczas rozmowy z fotografem?

Jakie pytania należy zadać podczas rozmowy z fotografem?

Jakie pytania należy zadać podczas rozmowy z fotografem? W necie jest mnóstwo poradników, które podpowiedzą, jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego, jak spośród mnóstwa ofert wybrać tego, który spełni Twoje oczekiwania. Czym się martwić, z jakiego powodu odrzucanie niektórych osób itp. Jednak jest też druga strona medalu, mówiąca nam, na co nie warto zwracać uwagi. Te kilka kluczowych pytań, które mogą mieć wpływ na jakość fotografii ślubnej, ale nie muszą, mogą mieć ogromny wpływ na skrócenie czasu podejmowania decyzji.

Cena zdjęć ślubnych

Wiele par młodych jako czynnik decydujący o znalezieniu idealnego fotografa jako główne kryterium wybiera cenę usługi. To zwykle utopia. Cenniki rzeczywiście mogą się różnić, a często wysoka jakość idzie w parze z wygórowanymi ilościami. Na rynku można spotkać fotografów, którzy pracują prawie za darmo, jak i takich, którym wydaje się, że przerastają ich możliwości. Więc nie warto płacić więcej tylko za nazwisko fotografa.

Nie należy jednak brać pod uwagę również najtańszej oferty. Widać, że wiele par młodych ma ograniczony budżet, jednak warto zainwestować w wysokiej jakości fotografię ślubną, ponieważ stanie się ona pamiątką na długie lata i może być przekazywana w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Dlatego lepiej wybrać usługę fotografa na średnim poziomie cenowym w ramach swojego budżetu. Zbyt duże oszczędzanie może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Doświadczenie

Jakie pytania należy zadać podczas rozmowy z fotografem?
Jakie pytania należy zadać podczas rozmowy z fotografem?

Doświadczenie zawodowe fotografa to kolejna kwestia, która może dręczyć młode pary, jeśli chodzi o wybór idealnego fotografa. Wiele osób skupia się na tym, ile lat dana osoba zajmuje się tego typu fotografią. Może to być katastrofalne w skutkach, ponieważ zwykle młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią ślubną, są bardziej profesjonalni niż ich starsi koledzy.

Dlaczego? Przede wszystkim są na bieżąco z najnowszymi technologiami, często mają w swojej ofercie usługi wideo z drona, a także mają nowe spojrzenie na dziedzinę. Fotografowie mający na swoim koncie dziesiątki ślubów, nie zawsze, ale zwykle rutynowych, zdecydowali się na styl, w którym czują się dobrze i niechętnie go zmieniają. Efektem takich kolaboracji są często powtarzane fotografie pozbawione wyobraźni i fantazji. Dlatego nie warto na starcie odrzucać kogoś bez dużego doświadczenia. Zwykle to oni są pasjonatami i pasjonatami swojego zawodu. Ale bądź ostrożny, takie osoby nie powinny używać cero minii jako treningu. Oczywiście nie mówię tu o wyeliminowaniu tych, którzy mają wieloletnie doświadczenie w robieniu pięknych zdjęć ślubnych.

Wiek fotografa

Dla Młodej Pary często ważny jest również wiek fotografa. To naturalne, że chce się przy nim czuć komfortowo i naturalnie. Dlatego najczęściej do tej roli obsadzane są osoby mniej więcej w tym samym wieku co nowożeńcy. Czasami może się to okazać błędem. Nie zawsze siwowłosy starszy pan okazuje się sztywnym fotografem, który nie potrafi dostosować się do najnowszych trendów. Czasami ci ludzie mają wiedzę i pomysły obiektywu, które przyćmiewają młodszych.

To samo dotyczy młodych fotografów, którzy dzięki swojej kreatywności są w stanie stworzyć najpiękniejsze zdjęcia, o jakich nawet nowożeńcy nie mogą marzyć. Dlatego zawsze warto spotkać się z konkretnymi osobami, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić, czy uda nam się znaleźć z nimi porozumienie i czy nadają na tych samych falach co my. To wystarczy do fenomenalnego, naturalnego pokrycia ślubnego.

Sprzęt fotograficzny

Niemal każdy poradnik dla nowożeńców mówi nawet o zwracaniu uwagi na sprzęt fotograficzny. Jednak często nie ma to nic wspólnego z jakością fotografii ślubnej. Co z tego, że ktoś posiada wiele aparatów i obiektywów, jeśli nie może wykorzystać potencjału tych urządzeń? Dobry fotograf potrafi robić świetne zdjęcia nawet telefonem komórkowym. Dlatego powinieneś podejść do tych pytań z przymrużeniem oka. Niepotrzebną stratą czasu jest wypytywanie fotografów o sprzęt, o którym laicy zwykle nie wiedzą. Przez większość czasu fotografowie będą używać aparatów, które najlepiej sprawdzają się w ich przypadku i doskonale opanowali działanie i potencjał tych aparatów.

Portfolio

Ostatnim pytaniem, które może pomóc w wyborze fotografa, ale nie powinno być ostatecznym kryterium jego wyboru, jest portfolio. Jak sama nazwa wskazuje, portfolio jest zbiorem najlepszych prac, czymś, czym fotograf chce się pochwalić. Jednak może być nieaktualny od dłuższego czasu lub ukrywać wiele bezużytecznych zdjęć, które otrzymują klienci.

Jak pozbyć się tego problemu? Istnieją dwa obejścia. Narzeczeni mogą poprosić o aktualne zdjęcia ślubne, które potwierdzą umiejętności, które prezentują w swojej ofercie, lub poprosić o zdjęcia próbne, oczywiście za opłatą. Po takiej sesji będziesz mógł od razu ocenić, czy styl fotografa jest dla Ciebie odpowiedni i jaka jest prawdziwa jakość wspaniałych zdjęć na Twojej stronie internetowej lub w katalogu.

OCP przewoźnika – czy jest potrzebne? Previous post OCP przewoźnika – czy jest potrzebne?
Zorganizuj swoje wesele krok po kroku Next post Zorganizuj swoje wesele krok po kroku