Jakie choroby może leczyć lekarz ortopeda?

Jakie choroby może leczyć lekarz ortopeda?

Jakie choroby może leczyć lekarz ortopeda? Chirurdzy ortopedzi to specjaliści, z którymi należy się konsultować, gdy podejrzewamy różne choroby związane z dysfunkcjami układu mięśniowo-szkieletowego. W dzisiejszym artykule przedstawiamy Państwu cały zestaw szczegółowych informacji o specjalności ortopedia.

Ortopeda Szczecin – kim jest chirurg ortopeda i jakie schorzenia leczy?

Ortopeda to lekarz, który leczy złamania i urazy kości, a także wszelkie inne schorzenia, które wpływają na kręgosłup i układ mięśniowo-szkieletowy. Chirurdzy ortopedzi diagnozują nie tylko układ kostny, ale także więzadła, stawy i mięśnie wspierające ruch. Kiedy od razu zgłosić się do tego specjalisty?

Chirurdzy ortopedzi to lekarze o bardzo szerokim zakresie specjalizacji. Warto wspomnieć, że odpowiada nie tylko za diagnostykę i leczenie schorzeń związanych ze stawami i kośćmi, ale także wad postawy, zmian zwyrodnieniowych, uszkodzeń nerwów, chorób nowotworowych i metabolicznych, a także chorób uwarunkowanych genami. Ortopedia to nauka nierozerwalnie związana z chirurgią urazową, zwaną także traumatologią. Szczecin to miasto z wieloma poradniami ortopedycznymi, więc bez problemu można w tym mieście znaleźć dobrego lekarza ortopedę.

Jakie są obowiązki chirurga ortopedy?

Chirurg ortopeda to lekarz medycyny, który nie tylko diagnozuje i leczy choroby narządu ruchu, ale także im zapobiega. Jego praca obejmuje cały układ kostny (z wyłączeniem czaszki), ale także układ mięśniowo-szkieletowy, więzadłowy i stawowy oraz związane z nimi nerwy i naczynia krwionośne. Ortopedia to wymagający zawód. Wymaga od lekarzy specjalistów szerokiej wiedzy. Chirurdzy ortopedzi muszą być biegli w anatomii człowieka i fizjologii ćwiczeń.

Warto wspomnieć, że początkowo za leczenie wad postawy u dzieci odpowiadali głównie chirurdzy ortopedzi. Rozwój innych dziedzin medycyny uczynił ortopedów specjalistami w skutecznym leczeniu dorosłych. Często chirurg ortopeda jest jednocześnie traumatologiem, dzięki czemu może jednocześnie diagnozować i leczyć chirurgiczne złamania, skręcenia i zwichnięcia.

Kiedy należy umówić się na wizytę do ortopedy?

Ortopeda w Ortho Expert to lekarz medycyny, który przyjmuje pacjentów z różnymi urazami w obrębie narządu ruchu. W zdecydowanej większości przypadków są to zwichnięcia stawów, złamania kończyn czy skręcenia stawu skokowego. Pacjenci ortopedyczni często borykają się również z bólami i stanami zapalnymi kręgosłupa, mięśni, ścięgien i stawów. Kiedy warto udać się do chirurga plastycznego? Na wizyty takie należy umawiać się, gdy obserwujemy ograniczoną ruchomość stawów oraz ból i obrzęk stawów.

Jeśli mamy do czynienia z małym pacjentem, najlepiej udać się do ortopedy dziecięcego zaraz po urodzeniu dziecka. Chirurg ortopeda będzie mógł zbadać całą strukturę kości, mięśni i stawów. W ten sposób różne wady wrodzone można wykryć wcześnie, aby można je było skorygować na czas.

Jakie choroby leczą ortopedzi?

Chirurdzy ortopedzi leczą wiele schorzeń. Lista dolegliwości, w których chirurg ortopeda może pomóc, jest naprawdę obszerna. Stany, które ortopedzi mogą zdiagnozować i leczyć, obejmują:

  • choroby zapalne stawów i kości,
  • różne wady wrodzone,
  • schorzenia kręgosłupa,
  • zmiany przeciążeniowe stawów, takie jak zespół cieśni nadgarstka,
  • choroba Oliera
  • przykurcz Dupuytrena,
  • guz kości,
  • wady postawy.

Wizyta u ortopedy – jak wygląda? Jak się przygotować?

Jakie choroby może leczyć lekarz ortopeda?
Jakie choroby może leczyć lekarz ortopeda?

Podczas pierwszej wizyty lekarz ortopeda będzie chciał od nas wszystkich usłyszeć o naszym obecnym stanie zdrowia i przebytych chorobach. Powinniśmy być przygotowani na zadawanie pytań dotyczących wszelkich urazów, w tym urazów wrodzonych. Dzięki wszystkim uzyskanym informacjom ortopeda może postawić wstępną diagnozę i umówić się na dalsze badania. Na pierwszą wizytę u ortopedy warto też zabrać ze sobą aktualne zdjęcia rentgenowskie.

Chirurg Ortopeda w Ortho Expert jest specjalistą i jest upoważniony do zlecania nam wykonania różnych badań. Najważniejsze jest sprawdzenie zakresu ruchu, stabilności i ustawienia stawu. Chirurdzy ortopedzi badają również cały układ kostny i kręgosłup. W tym celu specjalista zlecił wykonanie następujących badań: USG, RTG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny. Lekarz ortopeda może również zalecić artrografię i artroskopię.

Dokładny przebieg leczenia zależy od leczenia zaleconego przez chirurga ortopedę. Wśród zabiegów stosowanych przez chirurgów ortopedów są leki przeciwbólowe, unieruchomienie kończyn i operacja. Znalezienie dobrego chirurga plastycznego w Szczecinie nie jest trudne – miasto posiada wiele klinik chirurgii plastycznej cieszących się dobrą opinią wśród pacjentów.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl
Jak zorganizować przeprowadzkę? Previous post Jak zorganizować przeprowadzkę?
Transkrypcje sądowe Next post Transkrypcje sądowe