Zastosowanie botoksu

Zastosowanie botoksu

Zastosowanie botoksu – nawet najlepsze kremy czy serum nie poradzą sobie z symulowanymi zmarszczkami. Są to zmarszczki spowodowane ruchem mięśni twarzy, a klasyczne kosmetyki nie sięgają tak głęboko. Innym sposobem na rozwiązanie takich problemów jest zastosowanie botoksu. Co warto wiedzieć?

Co to jest botoks?

Botox, angielska wersja to botox, czyli toksyna botulinowa typu A, najprościej mówiąc, toksyna botulinowa. Wytwarzana jest przez bakterię botox. To toksyna, która może nam zaszkodzić w dużych ilościach, ale w małych ilościach może leczyć. Wpływa na naszą płytkę nerwowo-mięśniową, czyli czasowo hamuje ruch mięśni poprzez niszczenie zakończeń nerwowo-mięśniowych. Takie działanie botoksu ma wiele zalet, które zostały docenione przez medycynę estetyczną. Toksynę botulinową stosowano już 50 lat temu w leczeniu różnych schorzeń, takich jak kurcz powiek, zez czy nadmierne napięcie mięśni. Jest nadal używany do dokładnie tego samego celu. Możemy go stosować u dorosłych i dzieci.

Botox, najlepszy wybór do symulacji zmarszczek

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest w medycynie estetycznej do usuwania zmarszczek mimicznych. Jest to bardzo szybko pojawiająca się zmarszczka, która zaczyna pojawiać się po dwudziestym roku życia. Najczęściej pojawiają się na twarzy w wyniku wielu ruchów mięśni, takich jak uśmiechanie się, mrużenie oczu czy marszczenie brwi. Jest to rodzaj zmarszczek, których prawie nie da się pozbyć kosmetykami. Dzieje się tak, ponieważ nie docierają tam, gdzie faktycznie pojawiają się zmarszczki. W takim przypadku medycyna estetyczna jest najlepszą opcją, ponieważ pozwala osiągnąć świetne rezultaty bez narażania się na poważniejsze skutki uboczne.

Jak wygląda procedura?

Zastosowanie botoksu
Zastosowanie botoksu

Przebieg likwidacji zmarszczek jest bardzo krótki i nie wymaga żadnego przygotowania z naszej strony. Trwa około 15 minut i wykonywany jest w gabinecie medycyny estetycznej. Przed wstrzyknięciem botoksu w dane miejsce, pacjent musi odbyć wywiad z lekarzem. Na jego podstawie i konkretnych badaniach ekspert dobierze odpowiedni preparat i miejsce zastosowania. Znieczulenie nie jest wymagane, a nakłucie pacjent prawie nie czuje, ponieważ używana jest bardzo cienka igła. Po zabiegu możemy zauważyć niewielki dyskomfort w postaci obrzęku, zasinienia lub zaczerwienienia, który powinien ustąpić maksymalnie w ciągu tygodnia. W tym czasie nie należy masować obszarów twarzy, które były już leczone. Unikajmy też upałów, saun, basenów czy opalania. Pierwsze zauważalne efekty pojawią się po 2-3 dniach, ale na pełny efekt poczekamy do około 2 tygodni. Efekt likwidacji zmarszczek będzie nam towarzyszył przez około 4-6 miesięcy, po czym będą one powoli znikać. Po tym czasie możemy powtórzyć zabieg dla trwalszego i trwalszego efektu. W niektórych przypadkach stosuje się również kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie obecna w naszej skórze, która decyduje o jędrności i nawilżeniu naszej skóry. Stosuje się go wraz z botoksem i oprócz zmarszczek mamy również do czynienia z brakiem jędrności czy objętości skóry naszych pacjentów.

 

Botoks – nie tylko na zmarszczki?

Botox jest stosowany przede wszystkim do redukcji zmarszczek, ale ma również inne zastosowania. Oprócz walki ze zmarszczkami, botox stosuje się również w leczeniu nadpotliwości, czyli nadmiernej potliwości w takich miejscach jak pachy, dłonie, stopy czy czoło. Wstrzyknięcie botoksu w te miejsca może tymczasowo zablokować gruczoły potowe, powodując mniejsze pocenie się. Dodatkowo jest stosowany w leczeniu migreny.

Przeciwwskazania do stosowania botoksu

Kilka warunków może uniemożliwić nam stosowanie botoxu. należą do nich:

   • podczas ciąży lub karmienia piersią,
   • nadwrażliwość na składniki takie jak albumina,
   • problemy z krzepliwością krwi
   • uraz skóry w potencjalnym miejscu operowanym,
   • problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym,
   • przyjmowanie niektórych leków, takich jak leki przeciwskurczowe.

Gdzie jest wykonywany botoks?

Obecnie nie brakuje gabinetów medycyny estetycznej, w których możemy zastosować botoks do leczenia zmarszczek. Należy zaznaczyć, że zabieg może przeprowadzić wyłącznie specjalista, czyli wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej. Nie należy przyjmować zaleceń dotyczących leczenia poza gabinetem. Jeśli się zgodzimy, musimy wziąć pod uwagę, że istnieje duże prawdopodobieństwo nieprawidłowego wykonania zabiegu, co doprowadziłoby np. do trwałej deformacji twarzy. Nikt z nas tego nie chce, więc uważajmy, gdzie wybieramy. Teraz łatwo dać się oszukać, więc bądź ostrożny.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl
Jakie kolorowe kosmetyki warto mieć? Previous post Jakie kolorowe kosmetyki warto mieć?
Podolog z Warszawy Next post Podolog z Warszawy