Nauka gry na perkusji

Nauka gry na perkusji

Nauka gry na perkusji – co powinieneś wiedzieć? Bębny to jeden z najpopularniejszych instrumentów muzycznych. Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie nowej muzycznej przygody. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup talerzy i perkusji, warto poznać kilka podstawowych informacji na ten temat. Ile wolnego miejsca potrzebują bębny?

Czy potrzebuję nauczyciela, aby nauczyć się grać na perkusji? Jak wygląda nauka gry na perkusji https://artyz.pl/nauka-gry-na-perkusji-szczecin/ w praktyce? Co jest lepszym rozwiązaniem – perkusja elektroniczna czy akustyczna? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Ile wolnego miejsca potrzebują bębny?

Jeden metr kwadratowy wolnej przestrzeni w pokoju wystarczył, gdy zaczynaliśmy swoją przygodę z perkusją. Pamiętaj, że musisz kupić podstawowe wyposażenie – powinieneś przeznaczyć na to około 100 zł. Jak to możliwe, że jest ich tak mało? Cóż, nie warto inwestować dużo pieniędzy w coś, czego nie jesteś pewien. Możemy zrezygnować z praktyki po kilku tygodniach, ponieważ uważamy, że nie jest ona dla nas odpowiednia. Również na początku naszej przygody skupimy się głównie na nauce posługiwania się pałeczkami oraz prawidłowego chwytu.

Uwolnienie umiejętności uderzania zajmuje sporo czasu. Im więcej mamy urządzeń, tym bardziej jesteśmy rozkojarzeni. Za sto złotych możemy kupić pałki perkusyjne – nie ma znaczenia, który model wybierzemy na początek. Niezbędny jest również podstawowy pad – jest odpowiednikiem bębna i pozwala ćwiczyć triki we względnej ciszy, więc mieszkanie pod blokiem nie jest przeszkodą. Warto podkreślić, że matę można wykonać samodzielnie.

Czy potrzebuję nauczyciela, aby nauczyć się grać na perkusji?

Nauka gry na perkusji
Nauka gry na perkusji

Wiele osób zastanawia się, czy rozpoczynając swoją przygodę z perkusją potrzebują dobrego nauczyciela i szkołę muzyczną, np. Artyz z Poznania https://artyz.pl/poznan/. Naszym zdaniem nie jest to konieczne w XXI wieku. Stały dostęp do internetu sprawia, że ​​każdego aspektu możemy nauczyć się sami, zupełnie za darmo. Jednak problemy mogą pojawić się, gdy uczymy się z mnóstwa źródeł i w rezultacie gubimy się. Okazuje się, że odpowiedni nauczyciel nauczy nas podążania za instrumentem w zdrowej i bezpiecznej postawie.

Zwraca też uwagę na odpowiednią technikę, co w praktyce oznacza, że ​​unikniemy kontuzji (tak, grając na tym instrumencie kontuzje się zdarzają), nie męcząc się przy tym. Specjaliści skupią się na ćwiczeniach, które można wykonać niemal w każdych warunkach, dobierając przy tym instrument do indywidualnych potrzeb. Nauczyciel zrobi wszystko, co w jego mocy, aby nie dopuścić do rozwinięcia złych nawyków. Jest to bardzo ważne, ponieważ im dłużej popełniamy fundamentalne błędy, tym trudniej będzie później rzucić palenie.

Jak wygląda nauka gry na perkusji w praktyce?

Nauczyciele mają różne kierunki studiów oparte nie tylko na doświadczeniu, ale także na wiedzy i preferencjach. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele elementów jest uniwersalnych. Na początek możemy wykonać kilka podstawowych ćwiczeń. Jednym z nich jest rzucanie pałeczki do tyłu na palec wskazujący – pozwalamy jej odbić się jak najwięcej razy. Zwróć szczególną uwagę na to, aby odbicie było skierowane na środek bębna.

Następnym krokiem może być złapanie kija po pierwszym uderzeniu, a następnie dwa lub trzy uderzenia. Kiedy pomyślnie wykonamy tę czynność, można wykonać kombinację gier dla osób praworęcznych i leworęcznych. Tego typu gry mają na celu trenowanie koordynacji.

Porad i ćwiczeń jest znacznie więcej – warto zapytać doświadczonego eksperta, który opowie nam, jak wygląda proces edukacyjny.

Co jest lepszym rozwiązaniem – perkusja elektroniczna czy akustyczna?

Jest jeszcze jedna kwestia, która dla wielu może być problematyczna. Pewnego dnia przekonamy się, że ten instrument jest stworzony dla nas i że chcemy się dalej uczyć. Następnie musisz kupić zestaw perkusyjny. Do wyboru mamy modele akustyczne i elektroniczne. Jeśli na co dzień mieszkamy w mieszkaniu, a gra na perkusji jest też sposobem na relaks, to wersja elektroniczna w zupełności wystarczy. Ich możliwości rosną z roku na rok, dzięki czemu mogą coraz lepiej imitować klasyczne przedmioty.

Trochę inaczej jest, gdy myślimy o grze na instrumencie bardzo poważnie. A wtedy perkusja akustyczna jest prawie obowiązkowa. Oczywiście ma to związek z wyraźnie innym dźwiękiem. W końcu koncerty odbywają się na modelach akustycznych, a nie elektronicznych.

Artyz Szczecin nauka gry na instrumentach
Mieszka I 62
71-011 Szczecin
882077000
www.artyz.pl
 
Biuro rachunkowe w Łodzi Previous post Biuro rachunkowe w Łodzi
Czas trwania szkolenia BHP Next post Czas trwania szkolenia BHP